Průvodce výběrem fotbálku

Před samotným výběrem stolního fotbalu je nutné svědomitě zvážit, jak a kým bude stolní fotbal využívaný. Kam a pro koho je určen. Na základě našich zkušeností se následný výběr dělí na těchto šest základních kategorií: (Klikněte na konkrétní položku pro zobrazení podrobností)


Fotbálky pro občasné hraní

Stolní fotbal určený do dětského pokoje pro děti do cca. 10 let

Zde je možné volit z levnějších a menších stolních fotbalů jako jsou modely Glasgow Wood, Glasgow Black, dobře skladný Belfast Klapp, nebo od osvědčeného výrobce Garlando model Garlando F-1. Pokud máte doma i hráče batolecího věku, můžete zvolit model s teleskopickými tyčemi Garlando F-ZERO, aby nedošlo k poranění průchozími tyčemi stolního fotbalu.

Tyto stolní fotbaly mají menší rukojeti, pouze 13 mm silné tyče s hráči ( dospělý fotbálek má tyče o průměru 16 mm ) a jsou i celkově nižší než „dospělé“ stolní fotbálky.

Stolní fotbal určený pro domácí hraní v rodině, na soukromou rodinnou chatu apod.

Pokud uvažujete o koupi stolního fotbalu pro své starší děti ( 12 + ), na chatu a občasné hraní již dospělými osobami, můžete volit z levnějších variant stolních fotbálků, které mají standardní velikost hospodských fotbalů. Tyto fotbálky jsou již osazeny tyčemi o průměru 16 mm. Bohužel všechny tyto stolní fotbaly jsou vyrobeny z MDF a to vč. nohou. Proto je nutné se k zakoupenému výrobku chovat slušně. Není možné „lámat“ fotbálek přes nohu v případě uvíznutí míčku v mrtvém bodě, hrací plocha není osazena mantinely, pouze jsou vyvýšeny rohy fotbálku. Nejoblíbenějšími fotbálky z této řady jsou fotbálky Leeds, které se dělají v různých barevných variacích. Více v naší nabídce.

Pro náročnější hráče lze z této skupiny doporučit stolní fotbal TUNIRO BASIC bílá nebo modely Garlando F-20.

Pro náročnější hráče, kde se v domácnosti pohybuje ještě batole můžeme doporučit stolní fotbal FAS Match s teleskopickými tyčemi, aby nedošlo k poranění průchozími tyčemi stolního fotbalu.

Fotbálky pro denní / profesionální / hraní

Stolní fotbal určený do kanceláří, odpočinkových zón firem, nemocnic, škol apod.

Při výběru stolního fotbalu do odpočinkové zóny Vaší kanceláře je třeba mít na paměti, že na stolní fotbal je vyvíjen dost značný tlak. Máme s prodejem fotbálků za tímto účelem dlouholeté zkušenosti. Díky servisům, které následně po firmách v ČR provádíme dobře víme, jak jsou fotbálky využívané a jak moc se na nich v kancelářích hraje.

Stolní fotbal určený za tímto účelem již musí splňovat základní kritéria, jako jsou kovové nohy, dřevěný, dřevotřískový korpus a standardizované díly RETA Italy, které jsou následně po řadu let stále dostupné v našem e-shopu s náhradními díly.

Tyto kvalitní fotbaly již mají hrací plochu pod hráči z tvrzeného skla ( nad hráči je stolní fotbal otevřený ). Díky tomuto řešení naleznete na stolním fotbálku dokonale rovnou hrací plochu.

Do firem vždy doporučujeme volit stolní fotbaly s průchozími tyčemi. Teleskopické tyče jsou náchylnější k zohýbání. Teleskopické tyče se volí do nemocnic, nízkoprahových center apod. kde se mohou pohybovat i malé děti, aby nedošlo k jejich poranění od průchozí tyče, vyjíždějící na protilehlé straně stolního fotbalu.

Za nás doporučujeme fotbaly FAS, FunnyM, Atlantis nebo vyšší modely stolních fotbalů Garlando.

Stolní fotbal určený do škol

Pro školská zařízení jsme vyvinuli přímo konkrétní modely Atlantis School, Atlantis School – osvětlený a Italský výrobce Garlando má také vlastní model Garlando School.

Tyto stolní fotbaly jsou vyrobeny pro hru zdarma, ale míčky jsou umístěny v podavači míčků ve tvaru otočeného T, tak jak jej znáte z komerčních verzí. Hrací plocha je z vrní části zakryta tvrzeným sklem.

Díky tomuto řešení mohou hráči vhazovat zdarma do hry kolik chtějí míčků, ale nemohou si je fyzicky odnést pryč.

Díky zakrytí hrací plochy nemohou do hřiště a branek vhazovat žádné předměty a nemůže ani dojít k znečištění apod.

Veškeré materiály jsou použity z komerčních fotbalů, takže se jedná o stolní fotbaly té nejvyšší kvality a životnosti.

Pro venkovní hřiště máme v nabídce speciální stolní fotbal BETON, který může být trvale umístěn venku a s ohledem na svou váhu 675 kg není možné tento odcizit.

Komerční stolní fotbal s hrou za peníze určený do restaurací, penzionu apod.

Jedná se o specifickou skupinu stolních fotbalů, které umožňují hru pouze po vhození příslušné částky do mincovníku. Tyto stolní fotbaly se dají ve své podstatě rozdělit na dvě základní skupiny. Do pohostinství, kde doporučujeme stolní fotbal se zakrytou hrací plochou nad hráči tvrzeným sklem, aby nedocházelo k odcizení míčků, které jsou chráněny podavačem míčků proti odcizení a do penzionů, kam je možné umístit stolní fotbálek s otevřenou hrací plochou a bez podavače míčků. Pro penziony doporučujeme stolní fotbal FAS Mundial.

Všechny námi nabízené stolní fotbaly do pohostinství naleznete ZDE. Všechny nabízené modely jsou vyrobeny z materiálů, které musí odolat tlaku a zacházení hráčů v podnapilém stavu, pokusům o demolici, vykradení apod.

Všechny tyto fotbaly jsou kvalitou srovnatelné, rozdíl je následně např. v mincovníku, kdy fotbálek je buď osazen klasickým mechanickým mincovníkem, u kterého je příjem mincí omezeno pouze na 1 hra / 10 Kč nebo elektronickým mincovníkem, který přijímá všechny drobné mince. Velikostí a řešením korpusu, odkladači nápojů apod.

Pokud poptáváte komerční fotbálek na venkovní využití na koupalištích apod. máme v nabídce speciální komerční fotbal na venkovní využití FAS Rainbow CP.

Nízkoprahová centra, školky a všude tam, kde se pohybují děti od 4 let věku

Při výběru stolního fotbálku pro tato specifická zařízení je třeba brát v úvahu několik důležitých faktorů:

  • fotbálek je „všech“ a proto s tímto bude tak zacházeno, doporučujeme proto volit kvalitní stolní fotbal
  • kolem fotbálku se budou pohybovat malé i velké děti bez dozoru. Proto musí být stolní fotbal vybavený teleskopickými tyčemi, aby nedošlo k poranění dětí v obličejové partii průchozí tyčí, která při hře vyjíždí na protilehlé straně stolu.

Teleskopické tyče zajíždějí do sebe a na protilehlé straně fotbálku je tato zaslepena a zde žádná tyč nevyjíždí.

Nejkvalitnějším z námi nabízených fotbalů jsou FAS Fun teleskopické tyče nebo Garlando G-500 Evolution -zasouvací tyče. Z levnějších variant doporučujeme FAS Match.

Venkovní stolní fotbal

Pro umístění ve venkovním prostoru doporučujeme pouze stolní fotbaly vyrobené přímo pro venkovní užití. Ačkoliv na stolní fotbal přímo neprší, je v České republice poměrně vysoká vlhkost ve vzduchu, především na jaře a na podzim. Pokud ven umístíte fotbálek, který není vyroben pro venkovní využití, v brzké době Vám začne plesnivět hrací plocha pod skleněnou deskou, která je umístěna pod hráči, následně začne plesnivět jak dřevo korpusu, tak se tento začne postupem času i vlnit a kroutit.

Venkovní stolní fotbaly z naší nabídky FAS Sky, FAS Rainbow CP a BETON.

V naší nabídce naleznete samozřejmě také oficiální stolní fotbal pro finále mistroství světa ve stolním fotbale celosvětové ligy ITSF Garlando World Champion.

3 základní parametry

Ukážeme Vám níže na nákresu, jaké tři základní parametry považujeme při výběru stolního fotbalu za nejdůležitější. Kam a pro koho je určen.

  • Kovové nohy
  • Normované díly italské firmy RETA
  • Dřevěný / dřevotřískový korpus