O nás

Lidé jsou od přírody líní, jak prokázali vědci. Tento objev stojí vlastně i za vznikem našeho příběhu. Psal se rok 2001, kdy jsem se aktivně věnoval snowboardingu a přemýšlel jak být co nejvíce na horách a nemuset při tom pracovat. Moje vize byla taková, že postupně nakoupím co nejvíce stolních fotbálků, které umístím na dlouhodobý pronájem do pohostinství a barů. Následně, že občas budu dojíždět z hor, inkasovat za pronájem a nebudu muset nic víc dělat. Člověk míní, život mění.

S každým především starším umístěným fotbálkem se množily poruchy, které bylo třeba odstranit. Proto jsem se nejprve naučil dělat servis sám na svých strojích a následně mě začali poptávat lidi na doporučení i na servis jejich fotbálků.

Tím vznikla větší potřeba náhradních dílů, které v té době na českém trhu moc nebyly a postupně jsem se dostal do stádia, přesně opačnému myšlence vzniku. Dnes se věnujeme fotbálkům naplno, usilujeme, aby návštěvníka našich stránek bavilo s námi spolupracovat, a občas se nám podaří si najít chvilku i na sport.

 

První zakoupený stolní fotbálek a první dlouhodobý pronájem do hospody U krále Václava IV. v Krči. Tehdy jsme těch čínských stanů nad fotbálkem vystřídali asi 5 za sezónu. Ale naučili jsme se dělat servis a dostali chuť k dalšímu podnikání.

 

Hledáme další místa na dlouhodobé pronájmy fotbálků, samozřejmě, jak už to na začátku podnikání bývá, nemáme peníze na nové fotbálky a tak vykupujeme po bazarech na co máme a repasujeme stolní fotbálky jak se dá.

 

OPEL Omega Caravan 2.0 - jediné kombi, na které jsme měli a do kterého se vešel stolní fotbálek s tyčemi.

 

První krátkodobé pronájmy stolních fotbalů. Nejprve Sázavafest a následně Strahov OpenAir.

 

Opět Sázavafest a nově zajišťujeme dodání stolních fotbalů i na festival Rock for People 2006. Už se nám daří pořizovat nové fotbálky FAS, ještě netušíme, že tuto značku budeme v následujících letech zastupovat pro ČR a SR.

 

První korporátní klient T-Mobile a krátkodobý pronájem stolních fotbalů pro jejich teambuilding v centrále na Chodově. Daří se nám oslovit více zákazníků s pronájmy na firemní akce a zajišťujeme v témže roce event pro Vodafone a Konica Minolta.

 

Jsme stále “garážovka” a dostáváme první zakázku na polep stolních fotbalů v brandingu Milka pro propagaci značky na českých sjezdovkách.

 

Rebrandujeme naše webové stránky, které do té doby od roku 2007 fungovaly spíše jako offline katalog. S různými upgrade těchto stránek jsme vydrželi až do roku 2019. Náš sortiment vybavení na firemní akce rozšiřujeme o velkoplošnou autodráhu a rovnou jako první akci máme event pro BMW Invelt Praha. Stěhujeme se do nového skladu na Praze 9 a rozšiřujeme jak sortiment vybavení na firemní akce, tak skladové zásoby stolních fotbálků.

 

Usilovně pokračujeme v práci, obnovili jsme flotilu a rozšiřujeme naši síť fotbálků v dlouhodobém pronájmu.

 

Je nám ctí, stát se jedním ze sponzorů Ladislava Křepely - mistra světa ve stolním fotbale. Stříbrný OPEL Omega, který nám věrně sloužil prodáváme na dojetí a od teď jedeme jen v dodávkách - flotilu rozšiřuje OPEL Vivaro. Jsme věrni značce, která nás zatím nezklamala.

 

Opravdu nabitý rok !! Opouštíme byt a jdeme do kanceláře. Poprvé vystavujeme na veletrhu - EVENT DAY 2013. Začínáme s vlastním dovozem fotbálků ze zahraničí. A točíme první video s recenzí stolního fotbalu na YouTube.

 

Nakupujeme zboží přímo od výrobce FAS Italy. Do této doby jsme museli zboží odebírat od zprostředkovatele, což často přinášelo potíže. Postupně si začínáme všechny produkty fotit sami. A hurá za hranice - zprovozňujeme slovenskou verzi e-shopu a vstupujeme na slovenský trh. Od teď prodáváme nejen stolní fotbal, ale také stolný futbal.

 

Konečně - dámská posila týmu, která je po celý týden v kanceláři a my můžeme v klidu na servisy a akce. Od půlky května jedeme non-stop. Přes týden prodej a o víkendech zajišťujeme krátkodobé pronájmy vybavení na teambuildingy a firemní akce.

 

Zásadní milník - odjíždíme již poněkolikáte na zahraniční veletrh a přivážíme vysněné výhradní zastoupení Italské značky FAS pro ČR a SR. Stále navyšujeme objem skladových zásob fotbálků, bojujeme s Cash flow a skladovým místem. Dokupujeme nové regály, paleťáky a do toho se věnujeme firemním akcím. Jeden z nejtěžších dnů v naší historii - 2.12.2016. Máme čtyři akce v jednom a půl dni a poprvé nás v historii zrazuje vůz OPEL v 02:30 ráno u Plzně. Zákazník je na prvním místě - se značnou finanční ztrátou objíždíme objednané akce na plaťáku odtahovky.

 

Sláva - měníme našeho správce webu, po dlouhých dohadech se nám podařilo odejít k novému správci a konečně můžeme pružně reagovat na vzniklé změny a potřeby. Chceme být vidět! Brandujeme našeho miláčka a vyrážíme opět za hranice pro zboží. Už jsme v cizině víc jak doma.

 

Opět rozšiřujeme flotilu o nový vůz a zkoušíme VW Transporter. Vyrážíme na zahraniční veletrh, kde pro Vás hledáme ty nejlepší a nejnovější produkty. Konečně můžeme vrátit svůj díl společnosti a věnujeme dva fotbálky těm, kdo jej potřebují a nemohou si jej dovolit. Poprvé vystavujeme na veletrhu Event Fest

 

Jeden z nejtěžších a nejobávanějších kroků - přecházíme na úplně nový e-shop u Shoptetu. Pro firemní akce přidáváme novinku: Cykloautodráha - autodráha ovládaná šlapáním na kole. Ihned vystavujeme na veletrhu Event Fest 2019

 

Rok 2020 si budeme všichni ještě dlouho pamatovat. Od ledna se daří v segmentu firemních akcí a v médiích se objevují články o nějakém viru v Číně. 7. března se vracíme z akce pro Porsche Kraków a následně s účinností od 14. března 2020 přechází Česká republika do Vyhlášení nouzového stavu. Celý rok byl ve znamení COVID-19 od problémů s dovozem zboží po výpadky v příjmech. Ale nevzdáváme se!!

 

Další rok ve znamení COVID-19 pandemie. Firemní akce se přesouvají do letních měsíců a především venkovních prostor. Ale je znát, že svět se trochu vrací do „normálu“. Ačkoliv doručení zboží ze zahraničí značně vázne ze strany dopravců, nevzdáváme se a rozšiřujeme náš sortiment. Je to s podivem, ale značně se daří těm nejdražším modelům stolních fotbalů a díky jejich instalacím se dostáváme do mnoha zajímavých míst. Letos prodáváme a instalujeme zatím nejdražší „kousek“ v naší historii. Stolní fotbal FAS Ghost vyrobený z křišťálu v ceně přes 190 000Kč.

 

Ač to sem úplně nepatří, rok 2022 byl rokem, kdy Rusko napadlo Ukrajinu. Po COVID nejistotě přichází nejistota bezpečnostní a energetická. Přesto pokračujeme ve své strategii a otevíráme sekci Design Zone, propagující ty nejvybranější výrobky Italského designu. Zároveň opadá strach z uplynulé pandemie a lidé se chtějí opět potkávat. V roce 2022 kromě standardních prodejů jsme se také podíleli na realizaci 62 firemních akcí. Nejvzdálenější v německém Kolíně nad Rýnem. Na sklonku roku jsme celý tým značně vyčerpáni. Ale vše se povedlo!!

 

Rok 2023 bych pojmenoval rokem spedic. Přecházíme na vyhledávání nejvýhodnějšího dodání zboží za pomoci spediční burzovní databáze RAAL. Od teď již nikam nejezdíme a doprava zboží k nám se výrazně zrychluje. Do nabídky zařazujeme nový model fotbálku Italského výrobce FAS Tournament. Nejvytíženějším měsícem firemních akcí se stává červen. Poprvé se stává, že máme nasmlouvané akce od pondělí do neděle a my cestujeme napříč republikou. Přesto jsme stihli i rozvíjet náš projekt Pokersady.cz. Na závěr roku 2023 jsme byli příjemně překvapeni obrovským zájmem škol o model Garlando School. Těší nás, že se pusté školní chodby proměňují v živá centra setkávání.