Jak vybrat vhodný dětský stolní fotbal

Pod slovním spojením dětský stolní fotbal si představujeme stolní fotbal pro hráče do cca. 11-ti let věku.

Úplně základním rozlišením a parametrem pro výběr je rozdělení na dětský stolní fotbal s teleskopickými nebo průchozími tyčemi s hráči.

Dětský stolní fotbal s teleskopickými tyčemi volíme, pokud máme doma nebo očekáváte ještě další velmi malé děti. Které by průchozí tyče mohli zranit v obličejové části.Dětský stolní fotbal s teleskopickými tyčemiTeleskopické tyče nevyjíždějí na protilehlé straně stolního fotbálku. Na protilehlé straně rukojeti jsou zapuštěny do stěny fotbálku a nevyjíždějí tak z boku stolního fotbalu. Nemůže tak dojít k poranění malých dětí, kteří by při hře měli obličej ve výšce tyčí a v podstatě by nebyli ani z druhé strany fotbálku vidět.

Nevýhodou teleskopických tyčí je jejich kratší životnost a náchylnost k zohýbání. Přeci jen standardní tyčka dětského fotbálku o síle 13 mm jezdí po užší tyčce ( teleskopický systém ) a při plném vytažení a následném zvedání, "lámání" může dojít k zohýbání této tyče ( převážně u nejdelší tyče obránce ).

Dětský stolní fotbal s průchozími tyčemi vybíráme již pro odrostlejší děti, kteří již tyče ve výšce 79 cm nemají v oblasti obličeje. Průchozí tyče jsou oproti teleskopickým tyčím pevnější a mají delší životnost. Proto pokud doma neočekáváte nebo nemáte velmi malého raubíře, preferujte dětský stolní fotbal s průchozími tyčemi.Rozměry dětský stolní fotbal Belfast KlappDalším důležitým kritériem pro zvážení při výběru vhodného dětského stolního fotbalu je náročnost na prostor a jak často bude využíván. Na výběr nabízíme jak standardní dětské stolní fotbálky typu Glasgow, které jsou po celou dobu složeny ve své finální podobě a jsou náročnější na prostor v pokojíčku, tak skládací dětské fotbálky typu Belfast Klapp, které je po hře možné na výšku složit a zasunout např. za skříň, dveře apod.

Často kladený dotaz, který dostáváme je, zda-li mohou hrát dětský stolní fotbal i dospělí. V omezené míře ano, ale je třeba si uvědomit, že ty nejlevnější dětské fotbálky mají pouze 13 mm tyče ( standard jsou 16 mm silné tyče ) a i rukojeti a hráči fotbálku jsou menší než standardně. Konstrukce dětského fotbálku je celkově menší a není konstruována na tlak při hře vyvíjeném dospělými hráči.

Fotbálek určen pro hru v nekomerčním prostředí.Pokud máte doma již odrostlejší děti, kterým už začíná být okolo 10-ti let a chcete s nimi hrát příležitostně také, je třeba vybírat již z řady větších a masivnějších dětských fotbalů typu Leeds.

Výše uvedené stolní fotbaly řady Leeds jsou stále určeny pro příležitostnou hru dětí s rodiči. Na takové "víkendové hraní". Přeci jen se jedná o cenově nižší řadu fotbálků a tyto nejsou určeny pro náročná prostředí školek, škol nebo nízkoprahových center.

Pokud vybíráte dětský stolní fotbal do školky, školy nebo volnočasového klubu, musíte již vybírat z řady fotbalů, které jsou vyrobeny z masivnějších a samozřejmě i dražších materiálů. Nejvhodnějším výrobkem je stolní fotbal FAS Fun teleskopické tyče. Jedná se o stolní fotbálek s teleskopickými tyčemi, ocelovými nohami a kvalitním a bytelným korpusem. Teleskopické tyče jsou již vyrobeny z pevné a masivní evropské oceli a zaručují dlouhou životnost.

Stolní fotbal FAS Fun teleskopické tyčePodobně kvalitním dětským fotbálkem je i o trochu méně masivní stolní fotbal FAS Match - teleskopické tyče. Který je také možné použít do školek a základních tříd škol.

Pokud následně vybíráte kvalitní fotbálek domů pro častou hru s odrostlejšími dětmi, určitě je potřeba vybírat již z vyšší řady stolních fotbalů s cenou přesahující 12 000Kč.

K těmto nabízíme také mnoho doplňků a náhradních dílů jako široký výběr míčků nebo speciální spreje na mazání tyčí stolního fotbalu.

Určitě je vhodné se v případě nejasností při výběru vhodného dětského fotbálku poradit, proto nás v případě potřeby neváhejte kdykoliv kontaktovat. Rádi Vám s výběrem vhodného dětského fotbálku pomůžeme.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení